Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Obec Uzovský ŠalgovHľadať
 
 

Obecné symboly

Erb obce a vlajka obce Uzovský Šalgov

Obec Uzovský Šalgov má schválené obecné symboly, a to erb obce a vlajku obce, ktoré schválilo Obecné zastupiteľstvo v Uzovskom Šalgove uznesením č. 5/9 na svojom riadnom 6. zasadnutí OZ, ktoré sa konalo dňa 16. novembra 2007.
 

Ideový návrh erbu obce spracoval Prof. PhDr. Peter Konya, PhD., vysokoškolský pedagóg pôsobiaci na Prešovskej univerzite. Grafický návrh spracovala firma LIM PO, s.r.o. z Prešova. Následne obecné symboly boli schválené obecným zastupiteľstvom a Heraldickou komisiou Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.
 

Pečať z roku 1868Podkladom pre vytvorenie erbu obce Uzovský Šalgov sa stala zachovaná obecná pečať, ktorú môžeme datovať do obdobia po roku 1868, všeobecnejšie na koniec 19. storočia. Rok 1868 ako rok zhotovenia pečatidla (typária) je priamo uvedený v jeho legende (kruhopise), ktorý má túto podobu: USZSALGÓ KÖZSÉG HIV. PECSÉTJE 1868, čo v preklade znamená "Úradná pečať obce Uzovský Šalgov 1868". Obraz (znak) pečate, z ktorého sa najčastejšie vychádza pri tvorbe erbu, tvorí vyobrazená postava muža držiaca v pravej ruke kosu a v ľavej osielku.


Odtlačok spomínaného typária je uložený v Krajinskom archíve v Budapešti v Altenburgerovej zbierke pečatí (Altenburger Pecsétgyüjteménye, V-5).

 

 


Erb obce:

 

 

V modrom poli štítu strieborná (biela) postava muža, ktorá v pravej ruke drží striebornú (bielu) kosu so zlatou (žltou) násadou a v ľavej ruke so striebornou (bielou) osielkou v kravskom rohu. Štít je neskorogotický.
 

Farby návrhu boli zvolené tak, aby zodpovedali základnému pravidlu heraldiky pre používanie farieb a kovov. Neskorogotický štít bol zvolený pre jeho jednoduchosť a veľkú rozšírenosť v mestskej a obecnej heraldike.
 

 

 

Vlajka obce:

 

Vlajka obce predná stranaVlajka obce zadná strana
 


 

dnes je: 23.11.2017

meniny má: Klement

Dieťa do MŠ potrebuje

prezúvky (pevná, prípadne zdravotná obuv), pyžamo, ramienko (vešiak), uterák, zubná kefka, plastový pohárik, náhradné oblečenie (gate, ponožky, tričko, tepláky)

Cenník služieb

Služby poskytované obcou

Cestovný poriadok

Cestovný poriadok autobusových spojov platný od 01.05.2017

Vodovod a kanalizácia

Podmienky VVS pre pripojenie

Upozornenie pre majiteľov psov

Oznam

Voľby do orgánov samosprávnych krajov

04.11.2017

Rybníky Uzovský Šalgov

Športový rybolov "chyť a pusť"

Presťahovanie obecného úradu

Reorganizácia Obecného úradu v Uzovskom Šalgove

Informácia k miestnym daniam a poplatkom

Oznam

Informácia k zberu a triedeniu odpadov

Oznam

Kalendár zberu odpadov na rok 2017

Kalendár zberu odpadov na rok 2017

Dopravné značenie v obci

Oznam

webygroup
ÚvodÚvodná stránka